آموزش تهیه سیرابی

خیلی از افراد سیرابی را به خاطر بوی نامطبوعی که دارد دوست ندارند اما با درست شستن و پختن آن از بوی نامطبوع آن کم می کنید.

56745745 - آموزش تهیه سیرابی

نحوه ی شستن سیرابی :

اگر سیرابی و شیردان تمیز نیستند باید ابتدا آن را تمیز کنید. باید سیرابی را با چاقو یا قیچی آشپزی به 4 تکه برش بزنید. که به عضو بالا سمت چپ، هزارلا می گویند. به مابقی آن که به هم چسبیده اند، شکمبه یا همان سیرابی می گویند. داخل آن هر چیزی هست خارج کنید و آن را بشویید.

پس از شستن داخل سیرابی، قابلمه ای را آب کنید و اجازه بدهید آب داخل آن بجوشد، سپس شعله را خاموش کنید و تکه های سیرابی را داخل آن قرار بدهید. بعد از چند دقیقه سیرابی را از آب جوش خارج کنید و با چاقو روی قسمت پرزدار سیرابی بکشید تا رنگ سیرابی به سفید شود و روی آن پرزی وجود نداشته باشد. دقت کنید سیرابی نباید زیاد داخل آب جوش بماند زیرا حالت پختگی پیدا می کند و نمی توان آن را تمیز کرد.

اگر آب خنک شد و هنوز پرزهای روی آن باقی مانده بود، آب را داغ کنید و باز آن قسمت سیرابی را داخل آب جوش قرار بدهید و با چاقو بکشید. پس از تمیز کردن، داخل سیرابی، زردی و یا کثیفی و چربی های زرد رنگ را حتما جدا و تمیز کنید.

قسمت هزارلا را با دست تمیز کنید و بشویید. اگر سیرابی و شیردان خوب تمیز نشود. در حین پخت بوی نامطبوعی ایجاد می کند و خوشمزه نمی شود.

پس از شستن سیرابی را به تکه های کوچکتر برش بزنید.

نحوه پخت سیرابی :

مواد لازم برای تهیه ی سیرابی :

 سیرابی و شیردان گوسفند  1 دست
 نخود اختیاری  1 پیمانه
 پیاز  1 عدد
 سیر  2 حبه
 زردچوبه و فلفل سیاه  به میزان لازم
 نمک  به میزان لازم

2352345 - آموزش تهیه سیرابی

طرز تهیه ی سیرابی :

برای پخت سیرابی ابتدا، پیاز را نگینی خرد کنید و با کمی روغن تفت بدهید. سیر را هم ریز رنده کنید و به پیازها اضافه کنید و تفت بدهید. نیازی به سرخ شدن نیست در حدی که سبک شوند کافی است. سپس سیرابی ها و نخودهای خیس خورده را به آن اضافه کنید. به مقدار مناسب آب به آن اضافه کنید. آب در حدی نباشد که تا پایان پخت سیرابی مجبور شوید به آن آب اضافه کنید. زردچوبه و فلفل سیاه را به آن اضافه کنید.

اجازه بدهید آب جوش بیاید و بعد شعله را ملایم کنید. برای پخت سیرابی می توانید از قابلمه ی مسی و یا زودپز استفاده کنید.

پخت سیرابی زمان زیادی می برد و می توانید از زودپز استفاده کنید. باید سیرابی پس از پخت راحت گوشت آن باز شود و نخودها هم کاملا پخته شوند. در یک ساعت آخر پخت نمک اضافه کنید.

در پایان پخت اگر تندی و نمک آن کم بود، مقداری فلفل قرمز و نمک به آن اضافه کنید. زمان سرو از آب لیموترش تازه استفاده کنید.

نکاتی برای پخت سیرابی :

نمک را یک ساعت آخر پخت اضافه کنید تا سیرابی بهتر بپزد و رنگ آن سفید بماند. اما اگر از زودپز استفاده می کنید می توانید همان ابتدا اضافه کنید موردی ندارد، فقط کمی رنگ سیرابی تیره می شود.

 می توانید سیرابی ها را بشویید و داخل فریزر قرار بدهید اما بهتر است از آن به صورت تازه استفاده کنید.

عنوان مقاله
56745745 - آموزش تهیه سیرابی
عنوان دستور آشپزی
آموزش تهیه سیرابی
تاریخ انتشار
زمان آماده سازی
زمان پخت
مجموع زمان

Check Also

5765 310x165 - آموزش پخت دو روش متفاوت شوید قورمه گیلانی

آموزش پخت دو روش متفاوت شوید قورمه گیلانی

طرز تهیه شوید قورمه گیلانی به روش مختلف مواد لازم برای شوید قورمه :  مرغ …