آموزش تهیه دسر لوکومادس

شیرینی لوکومادس

لوکومادس ( Loukoumades ) یکی از انواع دسر ساده و کم هزینه یونانی است. به این دسر لوکما یا لقمه نیز گفته می شود. شیرینی لوکومادس یونان از خمیر سرخ‌شده تهیه می شود و شبیه به طرز تهیه بامیه در شربت خاصی که به آن چاشنی می دهد غلطانده می شود.

آموزش تهیه دسر لوکومادس

این توپ های خمیری مملو از شهد به خوبی سرخ می شوند و معمولا هم با مغز و دارچین، تزئین می شوند. می توانید انواع شکلاتی آن را نیز میل کنید.

طرز تهیه لوکومادس شیرینی یونانی

آموزش تهیه دسر لوکومادس

مواد لازم برای لوکومادس :

 شیر یا آب ولرم  ۳/۴ لیوان
 خمیر مایه ۳/۴ قاشق سوپخوری
 عسل ۱/۲ قاشق چایخوری
 وانیل ۱/۴ قاشق چایخوری
 نمک ۱/۴ قاشق چایخوری
 آرد ۱ و ۱/۴ لیوان
شکر ۱/۲ قاشق چایخوری
 گردوی خرد شده و پودر دارچین برای تزیین

مواد لازم برای شربت :

عسل  نصف لیوان
 شکر ۱/۳ لیوان
 دارچین یا چوب دارچین به مقدار لازم
 آب  ۱/۳ لیوان

طرز تهیه لوکومادس :

۱/۴ شیر گرم و مخمر و شکر را داخل لیوان بریزید و در آن را بگذارید و حدود ۵-۱۰ دقیقه کنار بگذارید تا فعال شود.

آرد، نمک، وانیل و عسل را با هم مخلوط کنید و مخمر و شیر فعال شده را اضافه کنید و کمی هم بزنید و شیر ولرم باقی مانده را کم کم اضافه کنید.

این خمیر شل و چسبنده است و نیازی به اضافه کردن آرد نیست اگر خمیرتان سفت شده بود مقداری شیر ولرم به آن اضافه کنید. و اگر خمیرتان روان بود به آن کمی آرد اضافه کنید و روی آن را بپوشانید و کنار بگذارید ۱/۵ الی ۲ ساعت قرار بدهید. تا حجم آن دو برابر شود و روی آن حالت حباب بزند.

در این حین به سراغ تهیه ی شربت می رویم همه ی مواد را با هم داخل قابلمه ای بریزید و مخلوط کنید روی شعله ی ملایم قرار بدهید. اصل شربت این شیرینی از چوب دارچین تهیه شده است و اگر به طعم دارچین علاقه ی زیادی دارید می توانید از پودر دارچین استفاده کنید.
میزان پودر دارچین نباید زیاد باشد زیرا تلخ می شود. زمانی که شکر حل شد اجازه بدهید ۲-۳ دقیقه ای بجوشد و آن را خاموش کنید.
سپس داخل قابلمه ای روغن مایع فراوان بریزید و اجازه بدهید روغن داغ شود. این خمیر به علت شل بودن نمی توان با دست بردارید و داخل روغن بریزید. یک ظرف کوچک روغن کنار دستتان قرار بدهید و با ۲ تا قاشق مرباخوری که یکی از آن را چرب کرده اید. از خمیر بردارید و داخل روغن داغ قرار بدهید. و اجازه بدهید سرخ شوند.

آموزش تهیه دسر لوکومادس

سپس آن را داخل سبدی قرار بدهید تا روغن اضافی آن خارج شود بعد از اینکه خنک شد آن ها را داخل شربت قرار بدهید و بعد خارج کنید. و در پایان با گردوی خرد شده و پودر دارچین و یا پودر پسته و … تزیین کنید.

* اگر لوکومادس ها داغ باشند و داخل شربت قرار بدهید شربت زیادی جدب می کنند و سبب خمیر شدن آن ها می شوند.

عنوان مقاله
آموزش تهیه دسر لوکومادس
عنوان دستور آشپزی
آموزش تهیه دسر لوکومادس
تاریخ انتشار
میانگین امتیاز
۴آموزش تهیه دسر لوکومادس آموزش تهیه دسر لوکومادس آموزش تهیه دسر لوکومادس آموزش تهیه دسر لوکومادس آموزش تهیه دسر لوکومادس Based on ۱ Review(s)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *